Wykorzystać trudny czas

Ostatnie miesiące niewątpliwie nie należały do najłatwiejszych. Kraje, narody, ale również poszczególne jednostki musiały zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Epidemia okazała się poważną próbą charakteru, siły woli, a przede wszystkim cierpliwości i zdolności racjonalnego przewidywania. Co gorsze, trudno w tym momencie powiedzieć, kiedy życie wróci do jako takiej normalności. Wielu, a zapewne większość spośród ogólnoświatowej społeczności, czeka na koniec pandemii. W międzyczasie jedni skupiają się na narzekaniu i negatywnym myśleniu, podczas gdy inni szukają inspiracji do zmian na lepsze. Do grona tych ostatnich należy Agnieszka Maciąg, autorka książki Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze dobrze w niespokojnych czasach. Kwarantannę czy izolację warto spędzić w towarzystwie takiej budującej lektury. Podniesie na duchu, pokaże sens każdego wydarzenia i pomoże wyznaczyć sobie kolejne konstruktywne cele.

Zaakceptować zmianę

Zmiany są nieuniknioną częścią życia. Paradoksalnie tylko one pozostają tak naprawdę czymś niezmiennym. Większość ludzi za nimi nie przepada, woli ich unikać, a jeżeli mimo to zachodzą są przez nich ignorowane. Lektura książki Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach pomaga spojrzeć na zmiany świeższym, otwartym i odważniejszym okiem. Zwłaszcza w obecnych realiach jest to niewątpliwie cenna umiejętność. Świat przeobraża się bowiem z dnia na dzień, przez co ludzie mogą czuć się zagubieni. Ich samopoczucia nie poprawia też ustawiczny lęk o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Agnieszka Maciąg uczy czytelnika dostrzegania w zmianach potencjału. Pokazuje mu, że nawet jeżeli założonego planu nie uda się zrealizować, to istnieje spora szansa na osiągnięcie innego sukcesu. Najważniejsze by się nie poddawać i skupić na:

  • na wyzwaniach, które mogą nauczyć wielu nowych rzeczy,
  • samorozwoju, poszukiwaniu swojej wewnętrznej mocy,
  • zbudowaniu i utrzymaniu spokoju ducha.

Życie z lękiem

Wbrew pozorom lęk nie jest czymś złym. A przynajmniej nie musi mieć negatywnego wpływu na ludzkie życie. Ważne jest jednak jego dostrzeżenie, zrozumienie i nauczenie się panowania nad nim. Lęk pełni funkcję informującą, przestrzega przed niebezpieczeństwem. Bywa zatem wartościowy dla człowieka. Książka Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach pomaga uporządkować informacje na temat tej specyficznej emocji. Agnieszka Maciąg dzieli się wiedzą, dzięki której życie z lękiem przestaje być utrapieniem. Może natomiast nabrać zupełnie nowych kolorów.

zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com